הרצאה ושיח על "חכמה וחמלה" – בודהיזם בישראל

חכמה וחמלה - בודהיזם
פורסם ב:

במסגרת סדרת ההרצאות שבילים רבים דהרמה אחת, בודהיזם בישראל מזמין אתכם למפגש בנושא חוכמה וחמלה: שתי "הכנפיים" הבודהיסטיות .

  • יום שישי, 12 בספטמבר 2014,  10:00-14:00 (התכנסות ב-9:30)
  • בסמינר הקיבוצים, אודיטוריום 70, דרך נמיר 149, תל-אביב
  • משתתפים: הנזיר עופר עדי, ד"ר סטיבן פולדר, ענת צחור, ערן הרפז
  • מנחים: אילן לוטנברג ואבי פאר
  • הרשמה לאירוע – לחץ כאן

 

חכמה וחמלה – שתי כנפיים לבודהיזם

 

 דרך החיים הבודהיסטית מדגישה את הצורך בפיתוח שתי איכויות במידה שווה – חוכמה (פנייא), אשר מייצגת את הצד האינטלקטואלי, את ההבנה, את בהירות התודעה; וחמלה (קרונא), אשר מייצגת אהבה, נדיבות, סובלנות ותכונות נעלות דומות בהיבט הרגשי, צד הלב.

 

אם אדם מפתח רק את הצד הרגשי ומזניח את הצד האינטלקטואלי, הוא עלול להפוך לשוטה טוב-לב, ואם יפתח רק את הצד האינטלקטואלי ולא יקשיב ללבו, הוא עלול להתפתח לאינטלקטואל ערל-לב, נטול רגשות כלפי אחרים. על שתי "הכנפיים" האלו להיות תמיד באיזון, כדי שציפור הנפש שלנו תוכל להמריא לחיים של שמחה וחירות.

 במפגש זה נחקור את שתי האיכויות הללו ואת ביטוייהן השונים בחיינו.

 

נשמח אם תיידעו גם את חבריכם או כל מי שהנושא עשוי לעניין אותו/ה

 

"שבילים רבים – דהרמה אחת", הינה סדרת מפגשים העוסקת בנושאים שוניםמנקודות המבט של המסורות השונות בדרך הבודהיסטית. כל מפגש כולל תרגולמדיטציה מודרך, פאנל של מורים נציגי המסורות השונות, ופרק זמן לשאלות ותשובות.

 

עלות המפגש: 50 ₪.

– הסכום מיועד לכיסוי הוצאות המפגש, לאחזקת ולתפעול האתר, להפקת כתב העת וספרי דהרמה ולכל הוצאות התפעול השוטפות של "בודהיזם בישראל".

– בסיום המפגש תינתן אפשרות לתרום למורים כנדיבות הלב. (דאנה)

– מי שידו אינה משגת לשלם סכום זה, מוזמן בלב פתוח לבוא ולשלם כפי יכולתו.

 

על המשתתפים:

הנזיר עופר עדי

פרה אג'אהן עופר מתרגל מדיטציית ויפאסנה משנת 1989 במנזרים וואט למפנג ו-וואט צ'ום טונג בתאילנד תחת הדרכתו של אג'אהן טונג סירימנגלו ותאנת צ'ינדפורן. כיום פרה אג'אהן עופר מתגורר ומלמד במרכז הויפאסנה החדש של עמותת ניומן ביבנאל. בנוסף הוא משמש כנזיר ומורה במקדש בודהיסטי ליד פרנקפורט ובמרכז הויפאסנה "דהמהצ'ארי" ליד מינכן, גרמניה, ומלמד במקומות שונים בעולם.

סטיבן פולדר

המייסד והמורה הישראלי הבכיר של עמותת תובנה. מתרגלמדיטציית ויפאסנה משנת 1975. עוסק בחיבור שבין בודהיזם ויהדות ובקשר שבין מדיטציות תובנה וחיי היומיום. עוסק במחקר רפואי בתחום צמחי המרפא, וידוע כמחברם של 12 ספרים בנושא צמחי מרפא ורפואה משלימה.

ענת צחור

מורה ליוגה ומדיטציה. ייסדה את מרכז יוגה סטודיו – בית הספר ללימודי יוגה ודהרמה, בו היא מלמדת. מתרגלת מדיטציות בודהיסטיות וחוקרת תפיסות מזרחיות העוסקות בחקר הגוף והתודעה מזה כ-20 שנה. עיקר התרגול והלימוד שלה נשען על מסורת הויפאסנה, מעבירה מפגשי דהרמה ומנחה קבוצות מדיטציה על פי מסורת זו.

 ערן הרפז

מורה למדיטציה, ומלווה תהליכי התפתחות רוחניים-נפשיים. עוסק במדיטציה ולימודים בודהיסטיים מזה כ-20 שנים, במהלכן עשה תקופות ארוכות בדממה במנזרים ומרכזי מדיטציה ברחבי העולם. חי עם אשתו, ושלושת ילדיהם ביישוב כליל שבגליל המערבי.

 

עקב אילוצי האולם שעומד לרשותנו מספר המקומות מוגבל, ולכן אנו מבקשים להירשם מראש באתר "בודהיזם בישראל".

 

מי שנרשם למפגש מתבקש להגיע בזמן ובפניות מלאה, להיות בו לכל אורכו ולא לעזוב לפני סיומו.

 

תודה,  צוות "בודהיזם בישראל"

דילוג לתוכן