המלצות מתלמידים

תלמידי יוגה, בוגרי קורסים של מדיטציה ומתרגלי ויפאסנה משתפים בחוויות והמלצות. עמוד המלצות ושיתופים - יוגה דהרמה - ענת צחור.
נמסטה

אני עוד צריכה לחשוב על מה שהיה. זה היה כל כך שונה ומיוחד ועוצמתי.
למדתי ממך ענת המון והשארת בי רצון ללמוד עוד.
והבוקר התחלתי במדיטציה. לא ויתרתי לעצמי.
אני מרגישה שאני עוד שם.
כמובן מתנהלת חזרה ביום יום אבל לא מרגישה שיצאתי משם.
היה לי קשה ממש. אבל ניצחתי את זה. עבורי המלל והלמידה הייתה משמעותית באותה מידה.
אישית לא דיברתי על זה עם חברים רק עם המשפחה גם כי קיבלנו בשורות קשות על חברה טובה וגם כי זה עוד קצת שלי לפני שאני משחררת החוצה.
אבל חייבת להגיד שההחלטה להגיע לבד היא אחת החשובות שקיבלתי, ואני עוד חושבת על כל הדברים החשובים: מודעות והתוודעות, ריכוז ברמה הכי גבוהה שיש, Self center ועוד…
ואיש חרדי שמגיע לדבר כזה נותן לי תקווה של חיבור ושותפות בעם שלנו, בתקופה שהיא לגמרי הלכה לי לאיבוד באדם ובאמונה בטוב הבסיסי לאור אירועי ה 7 באוקטובר.
תודה לכם
אגיע שוב. זו לא שאלה של אם אלא מתי והאם אהיה אמיצה ללכת על כל העשרה ימים…..

הלן דותן

פברואר 2024, ויפאסנה עין כרם

ענת מורה ליוגה, מורת דרך למסע החיים, אני מתרגלת ולומדת מענת שנים רבות, חוויה משמעותית במסע האישי שלי ללמוד ממורה שהיא אשיות והשראה גדולה!!! מקצועיות ללא פשרות ! מכניסה קסם נוסף ומשמעותי לעולם היוגה של הנאה מדיטטיבית, עומק, חוכמה ויצירתיות אינסופית לכל שיעור ושיעור!!!

קורס מורים שענת מעבירה במסירות ומקצועיות מעצים מלמד המון ופותח עולמות חדשים ומסקרנים תענוג של שיעורים. הנאה צרופה ואכות חיים טובה מובטחת למתרגלים אצל ענת האלופה. 😇🙏

איריס דוויק

תלמידה ותיקה ליוגה ומדיטציה

שיעורי היוגה עם ענת הם חוויה מרטיטת חושים ותדרים. כל שיעור מלא ביצירתיות ובעומקים. זה לצאת להרפתקה אל נבכי הגוף, המיינד והנפש וזה תמיד מתגמל! ממליצה בחום!

קרן מרקוביץ

תלמידה ותיקה ומורה ליוגה דהרמה

מסכימה עם כל מילה על החוויה המשמעותית ועל התודה הגדולה לענת! אוסיף רק כמה מילים על הקבוצה הנהדרת, שבלעדיה התהליך האישי לא היה קורה כך. אמנם הונחינו לא לדבר ולא לתקשר, וכל אחד היה מרוכז בעצמו, אבל לקבוצה היה בשבילי תפקיד משמעותי ומלא עוצמה – במתן בטחון, תמיכה ושותפות.
בטחון – כי כולם התמסרו מכל הלב, ולא היה אף אחד שעמד מהצד, מלגלג או ציני, ובכך אפשרתם לכל אחד ואחת להתמסר גם כן באופן מלא, ולהרגיש במקום בטוח ומוגן.
תמיכה – כי זה שכולם היו מחויבים נתן חיזוק – הרי אם אחרים היו נשברים ומוותרים, היה יותר מפתה גם לכל אחד מאתנו לוותר. אבל אם כולם נחושים וחזקים, זה מחזק גם אותך להמשיך עוד ולהתאמץ יותר.
ושותפות – כי הגענו קבוצה מגוונת של אנשים שאין ביניהם כמעט כלום, ועדיין זו לא קבוצת תרמילאים מכל העולם אלא קבוצה של ישראלים, שנטועים בארץ האהובה שלנו ובמציאות המדממת שלנו, וכל כך הרבה מחבר בינינו. כששמעתי את המסוק נוחת בהדסה ומחשבותיי נדדו לחיילים שאולי נפצעו, לאמא שלהם שממהרת עכשיו לבית החולים, ולכל הכאב הזה שסביבנו – ידעתי בלי מילים שכולנו חושבים על אותו הדבר, וכולנו דואגים ביחד . ראיתי את זה בעיניים שלכם כשבאתם יחד איתי החוצה להסתכל להר הסמוך בעיניים כלות ובלב חרד. ובתוך הטרגדיה שסביבנו, ה"ביחד" הזה מנחם ומחזק ונותן כוחות, ונותן תקוה שנצליח להביא קצת שלוה לכל מי שגר במקום המקסים הזה.
איך אמרת, ענת, במדיטציית הסיום? מי ייתן וכל יושבי הארץ הזו ידעו בריאות, אושר ושלווה. הלוואי!

מיכל עקביה

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

תרגול דהרמה יוגה עם ענת זו הזמנה כנה ואמיצה לחקר העצמי. התוודעות יסודית, עקבית ומעמיקה אל נבכי נפשנו וגופנו. מי שמתמסר לדרך זוכה במורה לחיים.
התרגול תמיד מפתיע, מסקרן ומרומם.
תודה רבה ענת יקרה.

מאשה דימנשטיין

תלמידה ותיקה ומורה ליוגה דהרמה

ויפסנה היא מסע לאמיצים. קשה קשה אבל מתגמל בצורה אין סופית. זה מסע שהולך איתי כל יום, שזור בתנועותיי בעולם. ויפסנה היא אפשרות להרחבת תודעה, לצליחת מצבים קשים בצורה חדשה ובהירה.
ענת היא עומדת בראש המסע, היא מורה אמיתית, בכל המובנים.
מורה מקצועית, מדויקת, אותנטית. מעבר לכך שהיא המורה, היא דוגמא חיה לכל המילים שנשמעות מפיה. היא הולכת את התורה אותה היא מדברת. היא מעוררת השראה ובהירות כזו שנצרבות להמשך החיים. ענת והויפסנה פועמות בי כל יום, ואני בהודיה על כך.

אני עברתי את החוויה הזו כמה פעמים בחיי וכבר מצפה לפעם הבאה. ממליצה מכל ליבי. זו חוויה שמשנה חיים!

אנה בלקין

פברואר 2024, ויפאסנה עין כרם

ענת צחור המורה ליוגה ומדיטציה הכי טובה בארץ שפגשתי. מורה מבריקה. מקצועית , מעוררת השראה.

השיעורים מגוונים מעניינים ומרפאים את הגוף והנפש. אני מאוד נהנית בתקופה האחרונה משיעורי הזום, ההוראה דרך הזום מושקעת מאוד. ההוראות מדוייקות וברורות, התירגול בזרימה שקטה. אני ממליצה מאוד למי שאינו יכול להגיע פיזית לשיעור.

נחשפתי לפני שנים ליוגה אצל ענת ומאוד התחברתי אליה, לסגנון הוראה שלה, ולאורך השנים התקדמתי לקורסי הכשרת מורים, הקורס הטוב ביותר שעשיתי. הקורס שינה את חיי. הפכתי בעצמי להיות מורה ליוגה. ההשפעה של ענת על ההוראה שלי מאוד עמוקה. היוגה הפכה להיות חלק בלתי נפרד מחיי.

אני אסירת תודה על כל מה שלמדתי וממשיכה ללמוד לאורך השנים.

ממליצה בחום לכל מי שמחפש חוויה עמוקה בתרגול, כמו שענת חולקת איתנו, באמצעות תרגולים מאתגרים פיזית ומעשירים נפשית.

רחלי לוין

תלמידה ותיקה ומורה ליוגה דהרמה

אני מתרגלת יוגה ברצינות מאז 2007. הגעתי לתרגל עם ענת לפני בערך שבע שנים, אחרי פציעה שנטרלה אותי לחלוטין. זה היה שילוב של חוסר הקשבה לגוף, עם שיטת יוגה שכבר לא התאימה לי.
התרגול עם ענת העמיד אותי על הרגליים, חיזק לי את הגוף, והחזיר לי את האמון בו. מאז אני מתמידה לתרגל איתה שלוש פעמים בשבוע. בכל פעם אני מגלה מחדש את היכולת שלה לאתגר את הגוף (והנפש) שלי, ואת הביטחון המלא שאני נותנת בה ובתרגול איתה.

ורוניק ענבר

מתרגלת ותיקה ליוגה

מדיטציית ויפסאנה, עין כרם – ירושלים. אביב 2024🌺 הדרך לריטריט עברה בכביש תלול שהתפתל בין הרים וגאיות, הנוף היה מגוון ומדהים ביופיו. כשנכנסנו פנימה לגנים, בשורת האביב קיבלה את פנינו בפריחות בשלל צבעים ובריח פריחת ההדרים שנישא באויר. תחושה של שמחה שקטה חלפה בתוכי, הרגשתי איך אני נכנסת בשערי ההווה ונפרדת ולו לכמה ימים מקצב החיים הרגיל. במהלך ימי הריטריט, חוויתי את הדרך הנה בתוכי , לפעמים תלולה ומפותלת, לפעמים מטפסת בין הרים וחוצה גאיות ולפעמים מפעימה ומרגשת. אף לא רגע דל אחד.
הריטריט בהנחייתה של ענת צחור הינו ללא דופי. השקט הפנימי שענת מביאה איתה, מקרין החוצה והופך לתחושת ביטחון ושלווה עבור משתתפי הריטריט. הריטריט מובנה ומתבצע בסדר מופתי ובמתן מרחב אישי לכל אחד ללא עירוב תחומים.

היכרותי עם ענת הינה רבת שנים, ובכל ריטריט מחדש אני חווה את העוצמה המוקרנת מתוכה, עוצמה המלווה ברצינות ובשקט פנימי המאפשרת עבודה פנימית מתוך אמון ותחושת ביטחון. תודה מקרב לב על הדרך🙏

רחל פ.

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

אם את/ה מבקש/ת מורה לחיים – תתחילו לתרגל ולמדוט עם ענת.
תקבלו כלים חדשים לחקירת ולמידת נתיב החיים והיוגה. תוכלו להביט עליהם מזוית אחרת, עמוקה, ונקיה.

נועה מונדשיין

תלמידה ותיקה ליוגה

תודה רבה על חמישה ימים משמעותיים ומרגשים.
לא מוצאת הרבה מילים, אז מצרפת שיר שכתבתי פעם.
"הִפְסַקְתִּי לָרוּץ וְהִתְחַלְתִּי לָלֶכֶת. אֲנָשִׁים מַחְלִיטִים לְהַתְחִיל לָרוּץ מַהֵר יוֹתֵר, רָחוֹק יוֹתֵר אֲנִי הֶחְלַטְתִּי לָלֶכֶת לָלֶכֶת לְאַט. אָז הִתְחַלְתִּי לָלֶכֶת וְהֵאַטְתִּי כְּכָל שֶׁהִתְקַדַּמְתִּי כָּךְ הֵאַטְתִּי. עוֹקְפִים אוֹתִי בְּרִיצָה מְהִירָה נָשַׁמְתִּי עָמֹק וְהֵאַטְתִּי."

אורנה ארוך

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

הריטריט של אפריל 24 היה מאוד מאתגר, והיו בו מטלות לא פשוטות אך מגוונות מאוד בשבילי.
הריטריט בהדרכתה של ענת נתן לי השנה פירות רבים ואני חוזר ממנו עם המון השראה לגבי מספר דברים שאני עובד עליהם בחיים האישיים שלי.
וגם השיחות האישיות עם ענת תרמו לי מאוד בהבנה שאנו חיים במציאות ארעית {אניצ’ה” } ועל כן יש להתגבר על צער וכאב ולנוע קדימה עם הזמן.

ועל כך אני מודה לה מאוד.

יקיר בן מאור

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

ממליצה בחום רב על ויפאסנה עם ענת. זו חוויה חזקה מאוד שמטעינה באנרגיה ובעוצמות. ענת, בתשוקה רבה ובמלוא המקצועיות, מובילה ומלווה תהליך עומק, מדייקת ומאירה את הדרך. זה תהליך שנותן כלים להתבוננות פנימה, אל הטבע של עצמי. מפגש אינטימי עוצמתי עם כל מה שעולה, ועם פוטנציאל אינסופי לפרימה ושחרור, מביא איתו בין היתר תחושה של שקט, יציבות והתעלות.

קרן מרקוביץ

ינואר 2023, ויפאסנה עין כרם

ענת צחור היא מורה ליוגה לא פחות ממדהימה. בשיעורים שלה התרגול מעולה. החיבור הפנימי לאמת שלנו הולך ומתפתח משיעור לשיעור, מחודש לחודש, משנה לשנה.
ענת, מורה שהיא מורה לדרך. דרך שמשנה חיים.

לילי מיפית

תלמידה ליוגה ותיקה

ענת , תודה רבה על ריטריט מרגש .

מרגע הכניסה למנזר הרגשתי שנכנסתי ל״ארץ״ תודעתית אחרת.

ההובלה שלך, הברורה ושאינה מתפשרת על דבר, קטן כגדול , נתנה לי בטחון ושלווה , להתמסר לתהליך.

ההנחיה שלך עבורי הייתה שקטה , נעימה וברורה.

הישיבה שלך מולנו, שקטה ועם זו מלאת עוצמה , נתנה כוח ברגעים מאתגרים.

מעומק לב תודה רבה

טלי

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

קמתי הבוקר עם תחושה של החמצה, רציתי עוד.
אתמול זה ניפתח לי ונשאבתי למדיטציות ולכאן ועכשיו ובום זה ניגמר.
ועדיין מרגישה גדולה מהחיים שהתגברתי על המכשולים הפיסיים והמנטליים.
זאת מתנה לחיים, עוד כלי לארגז הכלים שלי.
שומעת אותך ענת מדברת, ינקתי כל מילה וכל משפט, את אוקיינוס של חוכמה וידע אין סופי, ובא לי עוד.
הפעם הבאה זה עשרה ימים, בעזרת השם🙏💫🪄

ענבר

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

סוף סוף אספתי את מחשבותיי כדי לכתוב לכם כאן בקבוצה כמה מיוחד ומרגש היה עבורי הריטריט.
יום ראשון וכמה לא פשוט לחזור למציאות לחיים, לחץ, מתח עצבים …
אז רוצה לומר תודה רבה רבה על חוויה אחת יחידה מיוחדת במינה בעלת עוצמה שקטה שעדיין מהדהדת בי.
תודה ענת על ההנחיה, היא זו ששמרה עלינו בשקט הזה.
תודה לכולכם שעשיתם את החוויה לכל כך מיוחדת.
ראיתי בכל אחד ואחת מכן אור מיוחד משלו וזה נתן לי השראה 🩷🙏🏻

בר סטאר

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

בגיל 46, מעיזה לראשונה לעשות ויפאסנה, אמצע פברואר, הרי ירושלים. הפחד הגדול שלי לא היה בשתיקה המוחלטת או הקימה המוקדמת אלא אל מול הישיבה הממושכת, הגוף כבר לא גמיש כמו בגיל 20.
ואכן הקושי שלי היה בישיבה הממושכת והנסיונות להשתלט על סחרחרת המחשבות. אבל עשיתי את זה והתמדתי עם כל הכאב הפיזי והקושי לשבת במקום אחד זמן רב.
מהחוויה העצומה הזו אני לוקחת איתי ליומיום את העבודה על חוסר השקט הפנימי שלי, להאט בפעילויות יומיומיות, במחשבה, לעשות דברים מתוך תשומת לב, בין אם מדובר באכילה או בעבודה מול המחשב.
תודה ענת על ארבעה ימים מלאי השראה, על הבחירה במקום כה קסום כדי לאפשר לנו מרחב של שקט ונשימה בימים לא פשוטים

נועה ב.

פברואר 2024, ויפאסנה עין כרם

תודה רבה על ההזדמנות להסתכל על עצמנו ולהתאמץ למען החיים שלנו, שיהיו טובים וראויים יותר.

זו הייתה בועה נהדרת-מלמדת, מרגשת ומפתיעה. ובלוקיישן גדול מהחיים. תודה על ההדרכה המעולה והמדויקת והלב הגדול ששמתם, את והאסיסטנטים.

זיו אבן צור

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

עד השלוש מדיטציות ישיבה האחרונות שבאמת סוף סוף התלבשו לי פנימה שלא ישבתי וכאבתי וקיללתי ורעבתי אלא הסתכלתי מלמעלה על הכל באדישות מוחלטת, עוקב אחרי הנשימה בתשומת לב כאילו מי יודע מה יש לי שמה, ומשקיף על הכל ובמיוחד על אירועים משמעותיים בחיים שלי, יכולתי לראות כל פרט ופרט מכל זווית וזווית בתוך אלפית שניה ולשלוח אותם הלאה בהנבה מלאה של "ידיעה ידיעה ידיעה" או "מחשבה מחשבה מחשבה", וכשהפעמון צלצל להצטער למה הוא צלצל והחזיר אותי.

אז היה שווה ☺

יוסי רצ'בסקי

פברואר 2024, ויפאסנה עין כרם

ענת מורה יוצאת דופן באופן בו היא מלמדת/מתרגלת יוגה. כל שיעור הוא צלילה עמוקה ונינוחה לתוך הגוף והמיינד. משחררת, מגמישה, פותחת ומחזקת. צריך להתנסות על מנת להבין.

 

דבי גולן

תלמידה ותיקה ליוגה

שיעורי היוגה עם ענת הם שיעורים ייחודיים ואותנטיים.

ענת שלמדה אצל המאסטרים הגדולים בעולם הינה מאסטרית בעצמה ופיתחה שיטת תרגול המשלבת ידע ותרגול אישי של עשרות שנים.

המיומנות והידע שלה בעולם היוגה המדיטציה הבודהיזם וסדנאות הויפאסנה שלה מעוררי השראה ומהווים אבן דרך והכוונה ממשית להרבה מתרגלים.

השיעורים אינם שיעורי גוף בלבד אלא משלבים תרגילים אנרגטיים, נשימה, תנועה, שהייה ועבודה רוחנית ממעמקי התודעה.

בתקופה בה הבלבול האנושי גדול השיעורים של ענת הם עוגן משמעותי המייצר מקצב פנימי ומשמעת עצמית המסייעים ליציבות וקירקוע.

ממליצה לכל מי שרוצה לזכות בשיעורים שהם ריפוי ממשי ומתנה אמיתית לחיים להצטרף לשיעורים ולחוות חווית התפתחות אישית משמעותית.

רקפת אמסלם

מתרגלת ומורה ליוגה

5 ימים על כרית. 5 ימים בלי לדבר, בלי לשמוע מוסיקה, בלי רשתות חברתיות, בלי חברים או משפחה. 5 ימים רק לעצמי.
אבל לא סתם לעצמי אלא בחקירת שתי וערב על מי זה העצמי הזה? מי יש בתוכי שהוא אני?
באותם חמישה ימים, מהכרית עליה ישבתי, טיילתי בכל העולם, יצאתי למסעות ותמיד חזרתי. אני חושב שתמיד חזרתי שונה מהדרך בה יצאתי.
באותם חמישי ימים על הכרית, חוויתי עונג וגם סבל. ראיתי מראות שכבר שכחתי, שמעתי קולות ישנים, הבחנתי מה גורם לי להיות מתוסכל ומה מכעיס אותי.
הבנתי מה אני דוחה מעליי ולמה אני משתוקק. התמודדתי עם פחדים ישנים שכבר אינם רלוונטיים, ועם אמונות חדשות שאספתי בדרך. אספתי את עצמי בכל פעם מחדש. הרכבתי שוב את הפאזל הזה. את עצמי. המונח הזה, "עצמי", גם הוא בעיה לא קטנה אבל זה כבר לפעם אחרת.
ישנתי מעט, אכלתי מעט, ישבתי הרבה. רגעים קסומים שאני מאד רוצה לחוות שוב.
לא משנה לאן הפלגתי או לאן הגעתי, תמיד הגיע פעמון הקסם שדרש ממני לחזור ולפקוח עיניים.
לעתים זו הייתה הצלה ולעתים גדיעה של טריפ טוב.
בפעם הבאה, 10 ימים או חודש במנזר….מי יודע??
תודה לענת על החוויה והעוצמה הנפלאה שבך.

ספי דורי

ספטמבר 2023, ויפאסנה עין כרם

השתתפתי במספר קורסי ויפאסנה אצל ענת. הויפאסנה עם ענת הייתה ייחודית מעניינת מרתקת ואף קשוחה, למדתי על עצמי שיש לי יותר כוח רצון ונחישות ממה שחשבתי שאני מסוגלת. השתיקה הייתה החלק הקל והנעים יותר עבורי. הרגשתי גאווה וסיפוק שהצלחתי לעבור תהליך התבוננות של 10 ימים.
השיחות דהרמה עם ענת היו מעוררות השראה, הרגשתי שהן עוזרות לי להבין יותר טוב את התופעות שחוויתי בתרגול.
דרך התרגול הבנתי ששום דבר אינו קבוע, שהתחושות והמחשבות משתנות כל הזמן. לא אשכח את הרגע של ההתעוררות ב-4.00 בבוקר יציאה אל החשיכה שלפני עלות השחר מגע הקרירות, צליל הגונג, אל אולם המדיטציה.
הויפאסנה השפיעה באופן חיובי על שגרת חיי. אני נזכרת בכל הכלים שלמדתי להיות יותר רגועה ונוכחת, ברגע ההווה.

תודה לענת על כל הידע והחוכמה.

רחלי לוין

מרץ 2023, ויפאסנה עין כרם

אני תלמידה של ענת מ2018, עשיתי קורס מורים והמשכתי לתרגולים הקבועים. מורה סבלנית, מעמיקה, מפתחת, מקפצה אדירה למי שמחפש העמקת הקשר בין גוף ונפש🙏

נועה שפירא

תלמידה ותיקה ובוגרת קורס מורי יוגה

תודה לענת על ההדרכה המדויקת, ועל הרעננות והקלילות שאת מפיצה סביבך. את נותנת השראה ודוגמא אישית חיה לכל מה שאת מדברת. האמון שאת נותנת במי שמוכן לעבור את התהליך הוא מחזק ומרגש בכל פעם מחדש!
תודה לכל המתרגלים ולאנרגיה הנחושה שהבאתם אתכם, ועל שחלקתם רגעי שיא ושפל באומץ רב.
עד הפעם הבאה 🙂

עודד פדן

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

תודה ענקית על חוויה מעצימה ומיוחדת, תודה ענת על ההדרכה, המסירות, הידע, הדיוק וההשראה, על המיקום הנפלא ועל קבוצה של אנשים טובים ❤

שירי דרמר

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

אני מתרגל יוגה עם ענת כבר יותר מעשור, היא מורתי ודוגמא חיה לכל מה שהיא מלמדת.

לענת יכולת מיוחדת מאוד לפתוח מרחב במקום שבו אין תנועה; התרגול איתה מדוייק, משתובב, מאפשר העמקה וצמיחה, ולו על ידי חיקוי סקרני של רצף האסאנות החי שנובע ממנה בזמן השיעור.

ענת מוצאת יציבות ושלווה גם בתקופות ובמצבים לא נעימים, כך שהיא מעוררת השראה וריפוי עצמי בתרגול היוגה שהיא חולקת עם המתרגלים.

ביחד עם הדרכתה בתרגול הויפאסנה, ענת מציעה עושר בלתי נדלה להתפתחות אישית באמצעות חקירה עצמית, ומראה עוד ועוד כיוונים לכל מי שמעוניין לצעוד בדרך.

עודד פדן

מתרגל ותיק ליוגה וויפאסנה ומורה ליוגה

דילוג לתוכן