המלצות וחוויות מתלמידים – ויפאסנה

תלמידים ומתרגלים בריטריטים של ויפאסנה עם ענת צחור משתפים בחוויות והמלצות. ריטרים של ויפאסנה קצרים וארוכים.
נמסטה

הריטריט של אפריל 24 היה מאוד מאתגר, והיו בו מטלות לא פשוטות אך מגוונות מאוד בשבילי.
הריטריט בהדרכתה של ענת נתן לי השנה פירות רבים ואני חוזר ממנו עם המון השראה לגבי מספר דברים שאני עובד עליהם בחיים האישיים שלי.
וגם השיחות האישיות עם ענת תרמו לי מאוד בהבנה שאנו חיים במציאות ארעית {אניצ’ה” } ועל כן יש להתגבר על צער וכאב ולנוע קדימה עם הזמן.

ועל כך אני מודה לה מאוד.

יקיר בן מאור

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

תודה ענקית על חוויה מעצימה ומיוחדת, תודה ענת על ההדרכה, המסירות, הידע, הדיוק וההשראה, על המיקום הנפלא ועל קבוצה של אנשים טובים ❤

שירי דרמר

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

ויפסנה היא מסע לאמיצים. קשה קשה אבל מתגמל בצורה אין סופית. זה מסע שהולך איתי כל יום, שזור בתנועותיי בעולם. ויפסנה היא אפשרות להרחבת תודעה, לצליחת מצבים קשים בצורה חדשה ובהירה.
ענת היא עומדת בראש המסע, היא מורה אמיתית, בכל המובנים.
מורה מקצועית, מדויקת, אותנטית. מעבר לכך שהיא המורה, היא דוגמא חיה לכל המילים שנשמעות מפיה. היא הולכת את התורה אותה היא מדברת. היא מעוררת השראה ובהירות כזו שנצרבות להמשך החיים. ענת והויפסנה פועמות בי כל יום, ואני בהודיה על כך.

אני עברתי את החוויה הזו כמה פעמים בחיי וכבר מצפה לפעם הבאה. ממליצה מכל ליבי. זו חוויה שמשנה חיים!

אנה בלקין

פברואר 2024, ויפאסנה עין כרם

בגיל 46, מעיזה לראשונה לעשות ויפאסנה, אמצע פברואר, הרי ירושלים. הפחד הגדול שלי לא היה בשתיקה המוחלטת או הקימה המוקדמת אלא אל מול הישיבה הממושכת, הגוף כבר לא גמיש כמו בגיל 20.
ואכן הקושי שלי היה בישיבה הממושכת והנסיונות להשתלט על סחרחרת המחשבות. אבל עשיתי את זה והתמדתי עם כל הכאב הפיזי והקושי לשבת במקום אחד זמן רב.
מהחוויה העצומה הזו אני לוקחת איתי ליומיום את העבודה על חוסר השקט הפנימי שלי, להאט בפעילויות יומיומיות, במחשבה, לעשות דברים מתוך תשומת לב, בין אם מדובר באכילה או בעבודה מול המחשב.
תודה ענת על ארבעה ימים מלאי השראה, על הבחירה במקום כה קסום כדי לאפשר לנו מרחב של שקט ונשימה בימים לא פשוטים

נועה ב.

פברואר 2024, ויפאסנה עין כרם

אני עוד צריכה לחשוב על מה שהיה. זה היה כל כך שונה ומיוחד ועוצמתי.
למדתי ממך ענת המון והשארת בי רצון ללמוד עוד.
והבוקר התחלתי במדיטציה. לא ויתרתי לעצמי.
אני מרגישה שאני עוד שם.
כמובן מתנהלת חזרה ביום יום אבל לא מרגישה שיצאתי משם.
היה לי קשה ממש. אבל ניצחתי את זה. עבורי המלל והלמידה הייתה משמעותית באותה מידה.
אישית לא דיברתי על זה עם חברים רק עם המשפחה גם כי קיבלנו בשורות קשות על חברה טובה וגם כי זה עוד קצת שלי לפני שאני משחררת החוצה.
אבל חייבת להגיד שההחלטה להגיע לבד היא אחת החשובות שקיבלתי, ואני עוד חושבת על כל הדברים החשובים: מודעות והתוודעות, ריכוז ברמה הכי גבוהה שיש, Self center ועוד…
ואיש חרדי שמגיע לדבר כזה נותן לי תקווה של חיבור ושותפות בעם שלנו, בתקופה שהיא לגמרי הלכה לי לאיבוד באדם ובאמונה בטוב הבסיסי לאור אירועי ה 7 באוקטובר.
תודה לכם
אגיע שוב. זו לא שאלה של אם אלא מתי והאם אהיה אמיצה ללכת על כל העשרה ימים…..

הלן דותן

פברואר 2024, ויפאסנה עין כרם

תודה לענת על ההדרכה המדויקת, ועל הרעננות והקלילות שאת מפיצה סביבך. את נותנת השראה ודוגמא אישית חיה לכל מה שאת מדברת. האמון שאת נותנת במי שמוכן לעבור את התהליך הוא מחזק ומרגש בכל פעם מחדש!
תודה לכל המתרגלים ולאנרגיה הנחושה שהבאתם אתכם, ועל שחלקתם רגעי שיא ושפל באומץ רב.
עד הפעם הבאה 🙂

עודד פדן

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

תודה רבה על ההזדמנות להסתכל על עצמנו ולהתאמץ למען החיים שלנו, שיהיו טובים וראויים יותר.

זו הייתה בועה נהדרת-מלמדת, מרגשת ומפתיעה. ובלוקיישן גדול מהחיים. תודה על ההדרכה המעולה והמדויקת והלב הגדול ששמתם, את והאסיסטנטים.

זיו אבן צור

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

ממליצה בחום רב על ויפאסנה עם ענת. זו חוויה חזקה מאוד שמטעינה באנרגיה ובעוצמות. ענת, בתשוקה רבה ובמלוא המקצועיות, מובילה ומלווה תהליך עומק, מדייקת ומאירה את הדרך. זה תהליך שנותן כלים להתבוננות פנימה, אל הטבע של עצמי. מפגש אינטימי עוצמתי עם כל מה שעולה, ועם פוטנציאל אינסופי לפרימה ושחרור, מביא איתו בין היתר תחושה של שקט, יציבות והתעלות.

קרן מרקוביץ

ינואר 2023, ויפאסנה עין כרם

קמתי הבוקר עם תחושה של החמצה, רציתי עוד.
אתמול זה ניפתח לי ונשאבתי למדיטציות ולכאן ועכשיו ובום זה ניגמר.
ועדיין מרגישה גדולה מהחיים שהתגברתי על המכשולים הפיסיים והמנטליים.
זאת מתנה לחיים, עוד כלי לארגז הכלים שלי.
שומעת אותך ענת מדברת, ינקתי כל מילה וכל משפט, את אוקיינוס של חוכמה וידע אין סופי, ובא לי עוד.
הפעם הבאה זה עשרה ימים, בעזרת השם🙏💫🪄

ענבר

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

סוף סוף אספתי את מחשבותיי כדי לכתוב לכם כאן בקבוצה כמה מיוחד ומרגש היה עבורי הריטריט.
יום ראשון וכמה לא פשוט לחזור למציאות לחיים, לחץ, מתח עצבים …
אז רוצה לומר תודה רבה רבה על חוויה אחת יחידה מיוחדת במינה בעלת עוצמה שקטה שעדיין מהדהדת בי.
תודה ענת על ההנחיה, היא זו ששמרה עלינו בשקט הזה.
תודה לכולכם שעשיתם את החוויה לכל כך מיוחדת.
ראיתי בכל אחד ואחת מכן אור מיוחד משלו וזה נתן לי השראה 🩷🙏🏻

בר סטאר

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

מסכימה עם כל מילה על החוויה המשמעותית ועל התודה הגדולה לענת! אוסיף רק כמה מילים על הקבוצה הנהדרת, שבלעדיה התהליך האישי לא היה קורה כך. אמנם הונחינו לא לדבר ולא לתקשר, וכל אחד היה מרוכז בעצמו, אבל לקבוצה היה בשבילי תפקיד משמעותי ומלא עוצמה – במתן בטחון, תמיכה ושותפות.
בטחון – כי כולם התמסרו מכל הלב, ולא היה אף אחד שעמד מהצד, מלגלג או ציני, ובכך אפשרתם לכל אחד ואחת להתמסר גם כן באופן מלא, ולהרגיש במקום בטוח ומוגן.
תמיכה – כי זה שכולם היו מחויבים נתן חיזוק – הרי אם אחרים היו נשברים ומוותרים, היה יותר מפתה גם לכל אחד מאתנו לוותר. אבל אם כולם נחושים וחזקים, זה מחזק גם אותך להמשיך עוד ולהתאמץ יותר.
ושותפות – כי הגענו קבוצה מגוונת של אנשים שאין ביניהם כמעט כלום, ועדיין זו לא קבוצת תרמילאים מכל העולם אלא קבוצה של ישראלים, שנטועים בארץ האהובה שלנו ובמציאות המדממת שלנו, וכל כך הרבה מחבר בינינו. כששמעתי את המסוק נוחת בהדסה ומחשבותיי נדדו לחיילים שאולי נפצעו, לאמא שלהם שממהרת עכשיו לבית החולים, ולכל הכאב הזה שסביבנו – ידעתי בלי מילים שכולנו חושבים על אותו הדבר, וכולנו דואגים ביחד . ראיתי את זה בעיניים שלכם כשבאתם יחד איתי החוצה להסתכל להר הסמוך בעיניים כלות ובלב חרד. ובתוך הטרגדיה שסביבנו, ה"ביחד" הזה מנחם ומחזק ונותן כוחות, ונותן תקוה שנצליח להביא קצת שלוה לכל מי שגר במקום המקסים הזה.
איך אמרת, ענת, במדיטציית הסיום? מי ייתן וכל יושבי הארץ הזו ידעו בריאות, אושר ושלווה. הלוואי!

מיכל עקביה

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

5 ימים על כרית. 5 ימים בלי לדבר, בלי לשמוע מוסיקה, בלי רשתות חברתיות, בלי חברים או משפחה. 5 ימים רק לעצמי.
אבל לא סתם לעצמי אלא בחקירת שתי וערב על מי זה העצמי הזה? מי יש בתוכי שהוא אני?
באותם חמישה ימים, מהכרית עליה ישבתי, טיילתי בכל העולם, יצאתי למסעות ותמיד חזרתי. אני חושב שתמיד חזרתי שונה מהדרך בה יצאתי.
באותם חמישי ימים על הכרית, חוויתי עונג וגם סבל. ראיתי מראות שכבר שכחתי, שמעתי קולות ישנים, הבחנתי מה גורם לי להיות מתוסכל ומה מכעיס אותי.
הבנתי מה אני דוחה מעליי ולמה אני משתוקק. התמודדתי עם פחדים ישנים שכבר אינם רלוונטיים, ועם אמונות חדשות שאספתי בדרך. אספתי את עצמי בכל פעם מחדש. הרכבתי שוב את הפאזל הזה. את עצמי. המונח הזה, "עצמי", גם הוא בעיה לא קטנה אבל זה כבר לפעם אחרת.
ישנתי מעט, אכלתי מעט, ישבתי הרבה. רגעים קסומים שאני מאד רוצה לחוות שוב.
לא משנה לאן הפלגתי או לאן הגעתי, תמיד הגיע פעמון הקסם שדרש ממני לחזור ולפקוח עיניים.
לעתים זו הייתה הצלה ולעתים גדיעה של טריפ טוב.
בפעם הבאה, 10 ימים או חודש במנזר….מי יודע??
תודה לענת על החוויה והעוצמה הנפלאה שבך.

ספי דורי

ספטמבר 2023, ויפאסנה עין כרם

ענת , תודה רבה על ריטריט מרגש .

מרגע הכניסה למנזר הרגשתי שנכנסתי ל״ארץ״ תודעתית אחרת.

ההובלה שלך, הברורה ושאינה מתפשרת על דבר, קטן כגדול , נתנה לי בטחון ושלווה , להתמסר לתהליך.

ההנחיה שלך עבורי הייתה שקטה , נעימה וברורה.

הישיבה שלך מולנו, שקטה ועם זו מלאת עוצמה , נתנה כוח ברגעים מאתגרים.

מעומק לב תודה רבה

טלי

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

מדיטציית ויפסאנה, עין כרם – ירושלים. אביב 2024🌺 הדרך לריטריט עברה בכביש תלול שהתפתל בין הרים וגאיות, הנוף היה מגוון ומדהים ביופיו. כשנכנסנו פנימה לגנים, בשורת האביב קיבלה את פנינו בפריחות בשלל צבעים ובריח פריחת ההדרים שנישא באויר. תחושה של שמחה שקטה חלפה בתוכי, הרגשתי איך אני נכנסת בשערי ההווה ונפרדת ולו לכמה ימים מקצב החיים הרגיל. במהלך ימי הריטריט, חוויתי את הדרך הנה בתוכי , לפעמים תלולה ומפותלת, לפעמים מטפסת בין הרים וחוצה גאיות ולפעמים מפעימה ומרגשת. אף לא רגע דל אחד.
הריטריט בהנחייתה של ענת צחור הינו ללא דופי. השקט הפנימי שענת מביאה איתה, מקרין החוצה והופך לתחושת ביטחון ושלווה עבור משתתפי הריטריט. הריטריט מובנה ומתבצע בסדר מופתי ובמתן מרחב אישי לכל אחד ללא עירוב תחומים.

היכרותי עם ענת הינה רבת שנים, ובכל ריטריט מחדש אני חווה את העוצמה המוקרנת מתוכה, עוצמה המלווה ברצינות ובשקט פנימי המאפשרת עבודה פנימית מתוך אמון ותחושת ביטחון. תודה מקרב לב על הדרך🙏

רחל פ.

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

תודה רבה על חמישה ימים משמעותיים ומרגשים.
לא מוצאת הרבה מילים, אז מצרפת שיר שכתבתי פעם.
"הִפְסַקְתִּי לָרוּץ וְהִתְחַלְתִּי לָלֶכֶת. אֲנָשִׁים מַחְלִיטִים לְהַתְחִיל לָרוּץ מַהֵר יוֹתֵר, רָחוֹק יוֹתֵר אֲנִי הֶחְלַטְתִּי לָלֶכֶת לָלֶכֶת לְאַט. אָז הִתְחַלְתִּי לָלֶכֶת וְהֵאַטְתִּי כְּכָל שֶׁהִתְקַדַּמְתִּי כָּךְ הֵאַטְתִּי. עוֹקְפִים אוֹתִי בְּרִיצָה מְהִירָה נָשַׁמְתִּי עָמֹק וְהֵאַטְתִּי."

אורנה ארוך

אפריל 2024, ויפאסנה עין כרם

עד השלוש מדיטציות ישיבה האחרונות שבאמת סוף סוף התלבשו לי פנימה שלא ישבתי וכאבתי וקיללתי ורעבתי אלא הסתכלתי מלמעלה על הכל באדישות מוחלטת, עוקב אחרי הנשימה בתשומת לב כאילו מי יודע מה יש לי שמה, ומשקיף על הכל ובמיוחד על אירועים משמעותיים בחיים שלי, יכולתי לראות כל פרט ופרט מכל זווית וזווית בתוך אלפית שניה ולשלוח אותם הלאה בהנבה מלאה של "ידיעה ידיעה ידיעה" או "מחשבה מחשבה מחשבה", וכשהפעמון צלצל להצטער למה הוא צלצל והחזיר אותי.

אז היה שווה ☺

יוסי רצ'בסקי

פברואר 2024, ויפאסנה עין כרם

השתתפתי במספר קורסי ויפאסנה אצל ענת. הויפאסנה עם ענת הייתה ייחודית מעניינת מרתקת ואף קשוחה, למדתי על עצמי שיש לי יותר כוח רצון ונחישות ממה שחשבתי שאני מסוגלת. השתיקה הייתה החלק הקל והנעים יותר עבורי. הרגשתי גאווה וסיפוק שהצלחתי לעבור תהליך התבוננות של 10 ימים.
השיחות דהרמה עם ענת היו מעוררות השראה, הרגשתי שהן עוזרות לי להבין יותר טוב את התופעות שחוויתי בתרגול.
דרך התרגול הבנתי ששום דבר אינו קבוע, שהתחושות והמחשבות משתנות כל הזמן. לא אשכח את הרגע של ההתעוררות ב-4.00 בבוקר יציאה אל החשיכה שלפני עלות השחר מגע הקרירות, צליל הגונג, אל אולם המדיטציה.
הויפאסנה השפיעה באופן חיובי על שגרת חיי. אני נזכרת בכל הכלים שלמדתי להיות יותר רגועה ונוכחת, ברגע ההווה.

תודה לענת על כל הידע והחוכמה.

רחלי לוין

מרץ 2023, ויפאסנה עין כרם

ריטריט ויפאסנה במנזר עין כרם

ריטריט ויפאסנה מתנהל בשתיקה ולפי המסורת הנזירית, זו חוויה עמוקה של טיהור התודעה והשגת שלווה וחוכמה. הריטריט מונחה על ידי ענת צחור במנזר האחיות בעין כרם, ירושלים. מתאים למתחילים ומנוסים.
לפרטים ומידע נוסף
דילוג לתוכן