קורס בפילוסופיה הודית ומסורת היוגה

פורסם ב:

 

קרמה, דהרמה, נירוונה, יוגה – מושגים אלו, מתוך המחשבה ההודית, הפכו פופולאריים ביותר בעולם המערבי. אבל עד כמה אנחנו באמת מכירים את המשמעות העמוקה והרחבה של מושגים אלו ושל מושגים רבים אחרים מתוך המחשבה וההגות ההודית? מה בדיוק מסתתר מאחורי המושגים ומהו העולם המחשבתי העשיר שנמצא בבסיסם?

 

מרצה: איתי אהרה (MA בפילוסופיה) לקורס שנתי במושגי יסוד בפילוסופיה הודית ומסורת היוגה.

 

הקורס יתקיים בימי רביעי בערב בין התאריכים: 10.10.12 – 16.1.13

15 מפגשים של שעתיים מלאות בין השעות 19:30 – 21:30

 

שנקראצ'אריה – מגדול ההוגים בפילוסופיה ההודית.

 

אודות הקורס בפילוסופיה הודית ומסורת היוגה

בקורס נכיר מושגים ורעיונות מרכזיים מההגות הודית ונתמקד בקשר שלהם למה שמכונה "מסורת היוגה". אנו נתוודע להודו מהתקופה הפולחנית הקדומה, דרך האסכולות הפילוסופיות של הודו ועד לדמויות האלים המופיעות בהודו היום.

הלמידה בקורס תתנהל בשלוש רמות: רמה אחת תציג את ההקשר ההיסטורי שבו עוצבו הרעיונות המרכזיים של ההגות ההודית, ברמה השנייה נתעמק במשמעות הפילוסופית של המושגים השונים וברמה השלישית ננסה להשתמש ברעיונות ובמושגים השונים של הודו כדי להסתכל מחדש על המציאות בה אנו חיים.

 

בין הנושאים הנלמדים בקורס פילוסופיה הודית

מושגי יסוד בפילוסופיה ההודית, מושגים בסיסיים בבודהיזם, דיון באסכולות מחשבתיות ובפילוסופים בהודו הקלאסית – ודנטה, שנקארה, סנקהיא ועוד. קריאת טקסטים: יוגה סוטרה, בהגאוואד גיטה, האטה יוגה פראדיפיקה ועוד.

 

על המרצה – איתי אהרה:

איתי אהרה (MA בפילוסופיה מאוניברסיטת ת"א) דוקטורנט לפילוסופיה באוני' בן גוריון ומרצה להגות הודית, מלמד את המחשבה ואת מסורת היוגה במסגרות שונות, חוקר פילוסופיה טרנספורמטיבית המשנה את האדם ואת עולמו.

 

מידע ומחיר הקורס:

מועד תחילת קורס: 10.10.12

משך הקורס: 15 מפגשים שבועיים.

יום ושעה: יום ד, בין השעות: 19:30 – 21:30

מיקום: יוגה-סטודיו, יוסף הנשיא 5 תל-אביב.

מחיר הקורס כולו: 1600 ₪

מחיר למפגש בודד: 130 ₪

 

המעוניינים בפרטים נוספים ולהירשם לקורס פילוסופיה הודית:

 

 

מאמרים נוספים של איתי אהרה:

 

 

דילוג לתוכן